Sdružení Roztoč » Nabídka akcí » Vánoční knihkupectví pro Roztoč

Vánoční knihkupectví pro Roztoč 29. listopadu – 1. prosince 2019

foto Jakub Souček

Rádi byste svým dětem či jiným blízkým darovali knihu? Pořiďte ji v Roztoči – a darujte tak dvakrát.


Nenechte si ujít Vánoční knihkupectví v Roztoči o prvním prosincovém víkendu. Seženete na něm totiž spoustu krásných věcí a navíc svým dětem (nebo sobě) dáte dárek dvakrát – jednak knihou, jednak podporou kroužků, kurzů a akcí Sdružení Roztoč.

O co jde?

Kdo má chuť darovat někomu pod stromeček kalendář či knihu, přijde si nakoupit – a výtěžek z trhů je darem pro Roztoč (nebo Cestu domů, u jejich věcí). Roztoč dar přetaví do materiálu pro kroužky nebo jiných potřebných věcí, které zase umožní vznik něčeho dalšího nového… a takhle to putuje dál. Pokud máte chuť se do našeho darovacího spletence přimotat, udělejte si čas. Knihy se snažíme vybírat co nejpěknější, zvláště ty oceněné, ať už Magnezií Literou nebo Zlatou stuhou, a pečlivě hlídáme novinky.

Knihkupectví organizuje stálá skupina dobrovolníků a jeho výtěžek je věnován Sdružení Roztoč. Jako doprovodný program bude probíhat výtvarná dílnička v prostorách knihovny, takže bude možné i vybírat knihy bez přítomnosti dětí, což je zvláště u vánočních dárků praktické. :-)

Knihy budou z nakladatelství Albatros, Meandr, Baobab, Argo, Paseka, NLN, ale i z dalších. Už tradičně přijedou i kalendáře s nápadem – rodinné a další, vše z nakladatelství Scrumage, a adventní kalendáře, diáře, poznámkové bloky, balicí papíry a další věci z nakladatelství Cesty domů – nákupem tedy přispíváte dvakrát, jednou Roztoči, jednou Cestě domů v její péči o umírající.

Knihy si budete moci nechat dárkově zabalit do krásného balicího papíru.

Dílna pro děti

Výtvarná dílna pro děti „Moje knížka“ proběhne v pátek 16.00–18.00 v knihovně pod vedením Martiny Štochlové.

Kniha je malý svět, který ukrývá tisíce příběhu. Výtvarná dílna Ti poradí, jak jednoduše sestavit a sešít listy papírů tak, abys do nich mohl zaznamenávat svá kreslená i psaná tajemství.

Organizační informace

  • Kdy:
    • pátek od 15.00 do 19.00 v ateliéru Roztoč, Roztoky u Prahy, Jungmannova ulice (za knihovnou)
    • sobota od 10.00 do 16.00 v ateliéru Roztoč, Roztoky u Prahy, Jungmannova ulice (za knihovnou)
    • neděle od 10.00 do 13.00 v restauraci U Lasíků, Tiché údolí, Únětice

Poslat článek Nahoru