Sdružení Roztoč » Nabídka akcí » ŠITÍ ROUŠEK V ROZTOKÁCH

ŠITÍ ROUŠEK V ROZTOKÁCH

Roušky v Roztokách šije skupina dobrovolníků s Roztočem částečně personálně propojená.


v současné chvíli je pokryta hlavní část. Všichni, kteří se hlásili přes formulář, už dostali, včetně spousty institucí (záchranka, policie, hasiči, nemocnice, lékařské ordinace atp.). Celkově jsme rozdistribuovali přes 3000 roušek. Další jsou pro všechny, kdo je ještě potřebují, volně k dispozici v obchodě Dary přírody, Tyršovo náměstí 1732, Roztoky. Otevírací doba je 8.00–18.00 každý všední den. Současně pokračujeme v zásobování především nemocnic, které je ještě nemají.

V šití tedy pokračujeme – není ale potřeba tak vysoké tempo jako na začátku. Máme také poměrně velkou zásobu nastříhaného materiálu, takže střihači si mohou dát zasloužený oddych. :-) Pokud potřebujete materiál k šití, popřípadě pomoci s dopravou, ozývejte se prosím Tereze Kulhánkové na 731142109. Hotové roušky stejně jako dříve přebírá Petra Kesnerová ve Svojsíkových sadech 1618, tel. 776 889 955, ale můžete je dát i Tereze, která je operativní a hodně jezdí.

Zdá se, že se nám v brzké době podaří sehnat jednak kvalitní filtrační látku na filtry, jednak ještě kvalitnější nanolátku – budeme vás informovat, až bude jisté co a jak.

Děkujeme vám všem za dosavadní zapojení – je úplně dojemné pozorovat a být součástí téhle akce, úžasné energie a obrovského počtu lidí, kteří pomáhají. Díky moc!

Nakolik je rouška účinná?

Abyste byli před koronavirem COVID-19 opravdu chráněni, potřebovali byste kvalitní respirátor. Ty jsou prakticky nesehnatelné. Rouška částečně pomůže – jednak do nějaké míry snižuje riziko vaší infekce, jednak výrazně snižuje riziko přenosu viru od vás na někoho jiného, což je v situaci, kdy můžete být přenašečem nebo nakaženým a nevědět o tom, velmi důležité. Účinnost jde zvýšit filtrační vložkou – většina námi šitých roušek má kapsu, do které můžete dát kuchyňský ubrousek, dámskou vložku nebo třeba sáček z vysavače a tím výrazně zvýšit filtrační schopnost roušky. I tak bude vždy jen doplňkem dalších hygienických opatření, ve kterých rozhodně nepolevujte.

Více informací nalezete v tomto videu – https://www.youtube.com/watch?… a v jeho poopisu jsou odkazy na konkrétní vědecké studie a další zdroje.

za organizační tým Zuzana Šrůmová, Tereza Kulhánková, Dagmar Rejsa, Petra Kesnerová, Jitka Pašková, Jitka Klinkerová a další


Poslat článek Nahoru