Úvod » Nabídka akcí » Masopustní obchůzka

Masopustní obchůzka 24. února 2017

Veselá masopustní společnost v čele s Královnou, Medvědem a dalšími Váženými Maškarami se letos vypraví – do šapitó! Ale potká spoustu míst cestou.


Srdcem Masopustu je tradiční obchůzka po domech, která prochází každoročně v předvečer masopustního průvodu vybranou částí Roztok. Všechny vážené maškary přicházejí, aby navštívily a potěšily paňmámy a pantáty, kteří chystají maškarám dobré koláče a ještě lepší nápoje, pospolu tancují, zpívají a sousedsky se radují – a především si vysokým výskokem a tancem s medvědem dobré živobytí pro další rok zajišťují.

Letos půjde masopustní průvod ulicemi Jungmannova, Puchmajerova, Spěšného, Haškova, Čapkova, Obránců míru, Zaorálkova a Václava Havla.

Vážené hospodyně, vážení hospodáři,

v pátek mezi 17.00 a 20.00 projde okolo Vašeho domu veselá masopustní společnost v čele s Královnou, Medvědem a dalšími Váženými Maškarami.

Proto Vás uctivě prosíme, připravte se náležitě na tuto slavnost.

Napečte koláče a kobližky, maso a slaninu, připravte pohoštění pro muziku i pro drobotinu. Protože který dům tato slavnost navštíví, tam se celý rok dozajista smáti budou a nemoc se jim zdaleka vyhne a pšence, hrachu i ječmeni se tam bude dařit jako nikdy předtím.

Rozhodnete-li masopustní společnost pohostit a svůj blahobyt tak na další rok zajistit, zanechte vzkaz formou SMS na 775 889 940 a v onen den vyzdobte výrazně svá vrata pentlí či nějakou velmi masopustní výzdobou.

Sdružení Roztoč je na Facebooku!


Poslat článek Nahoru