Sdružení Roztoč » Nabídka akcí » Přehled akcí 2010 » Masopust v Roztokách a Úněticích

Masopust v Roztokách a Úněticích 12. a 13. února 2010

Zveme vás všechny srdečně na již dvanáctý vročník masopustu, který společně oslaví sousedské spřátelené obce Roztok a Únětic.


Spolu s ostatními originálními maškarami si zatančíte bujarým průvodem. I letos se můžete těšit na hudebníky, kejklíře a další umělce, kteří se budou podílet na celodenním veselí, aby v tomto nevlídném období potěšili všechny zúčastněné.

Chybět nebudou ani tradiční dobroty a radovánky. Po bohatém kulturním programu na nádvoří roztockého zámku a volbě krále půjde průvod maškar doprovázený hudbou městem směrem k Holému vrchu, kde se potká, utká a sbratří s masopustním průvodem z Únětic.

Veselí vrcholí večerní masopustní zábavou v únětickém hostinci a v Kravíně .

Fotogalerie z roztockého masopustu od dvorního masopustního fotografa Josefa Mirovského

Pokud se Masopustu chcete zúčastnit, přijďte prosím řádně namaškařeni – vaší tvořivosti se meze nekladou. Něco k zapůjčení a pomalování bude samozřejmě i na místě. Masopust je lidová slavnost, kde něco jako „divák“ vlastně nedává žádný smysl…

(Prosíme také o takt fotografy, zvláště ty profesionální. Velmi se odvědčilo mít masku alespoň na týle, aby člověk narušoval slavnost co možná nejméně.)

Obrázky

Předchozí Spustit Zastavit NásledujícíPoslat článek Nahoru