Sdružení Roztoč » Nabídka akcí » Přehled akcí 2018 » Workshop výroby obřích a osvětlených loutek

Workshop výroby obřích a osvětlených loutek 29. ledna – 8. února 2018

Andrew Kim

Světoznámí výtvarníci Andrew a Kathy Kim z Anglie a Szillárd Boráros z Maďarska vás provedou technologií a výrobou obřích pohyblivých a světelných loutek, kterými můžete oživit průvody, pouliční performance a divadelní představení.


Máte-li zájem, přihlaste se do 15. ledna 2018!

V rámci desetidenního workshopu si vyzkoušíte

 • koncept loutky, výtvarný návrh
 • možnosti a charakteristiky vhodných materiálů
 • technologický postup výroby loutky, pohybových mechanismů a osvětlení
 • způsoby malování loutky
 • postup šití funkčního kostýmu s dlouhou životností
 • animaci loutky a využití jejích pohybů k interakci s ostatními

Z workshopu si odnesete nabyté znalosti a praktické zkušenosti s technologickým a výtvarným postupem při výrobě obřích loutek. 1–2 obří loutky, které na dílně vzniknou (a těžko by je šlo mezi účastníky rozdělit), zůstanou ve fundu Sdružení Roztoč. Pro zájemce bude možné vyrobit si jednoduchý doplňkový kostým s maskou a odnést si jej s sebou. Workshop proběhne v rámci příprav Roztockého masopustu, který se koná 10. února 2018 v Roztokách u Prahy. Zde budou mít vzniklé loutky svou premiéru a vy budete mít možnost je v pouličním průvodu rozehrát. Více o masopustu najdete na www.roztoc.cz/masopust.

 • Kdy
  • Dílna bude probíhat od pondělí 29. 1. do čtvrtka 8.2. kromě neděle, celkem tedy 10 dnů. Vždy v časech 16.00–20.00 bude hlavní čas dílny, přijít dříve či zůstat déle bude možné a vítané na základě domluvy s lektory.
 • Pro koho
  • Dílna je určena pro výtvarníky, scénografy, studenty výtvarných oborů a další zájemce. Předchozí zkušenosti výtvarné, technické, scénografické nejsou podmínkou, leč výhodou. Účastníci se rozdělí do dvou pracovních týmů – max. 10 lidí schopných komunikovat v angličtině bude v týmu Andrew a Kathy Kim, max. 4 účastníci v týmu u Szillárda Borárose; tam si vystačí s češtinou (či maďarštinou).
  • Preferujeme tým lidí, kteří se mohou účastnit dílny po celou dobu konání. Pro zájemce, kteří nemohou být součástí stálých týmů, bude možné workshop navštívit nárazově – přihlaste se a uveďte vaše časové možnosti.
 • Kde
  • Mlýnská 6/3, Praha 6, 160 00, ateliér bratří Formanů, mapa zde
 • Cena
  • 4000 Kč / studenti 2500 Kč
  • Nárazová jednodenní účast: 500 Kč/studenti 350 Kč

PŘIHLÁŠENÍ

O lektorech

Andrew a Kathy Kim

Tvoří společně Divadlo Thingumajig – vizuální divadelní společnost se sídlem ve West Yorkshire v Anglii, která se specializuje na tvorbu a realizaci inovativních loutkových her a interaktivních obřích loutek. Jejich loutky vystupují v celé Británii, Irsku, Dánsku, Itálii, Francii, Lucembursku, Německu, Maďarsku, USA, Koreji, Číně a Spojených arabských emirátech.

Andrew Kim, loutkář, herec a režisér, se narodil v Koreji, vyrůstal v USA. Více jak 20 let tvořil a hrál loutková přestavení, realizoval přehlídky a slavnosti po celém světě (In the Heart of the Beast Theatre, Bread & Puppet Theater, San Francisco Mime Troupe, Horse and Bamboo and Theatret Thalias Tjenere – Denmark). Andrew působil jako umělecký ředitel Islewilde Community Arts Celebration (Vashon, WA), Fremont Summer Solstice Pageant (Seattle), Dream Parade (Shijr City, Tchaj-wan), výkonný ředitel pro Liverpool Halloween Carnival a několik místních vystoupení LUXe (Irsko). Je zakladatelem a uměleckým vedoucím Handmade Parade v Hebden Bridge.

Ukázku tvorby a více info najdete v galerii níže či zde:

Szillárd Boráros

Maďarský výtvarník, který absolvoval středoškolská studia na Slovensku a studium loutkářské scénografie a technologie na DAMU v Praze.

Tvořil a tvoří ve slovenských, českých, polských a maďarských divadlech: Loutkové divadlo Košice, Bratislavské loutkové divadlo, Staré divadlo Karola Spišák v Nitře, Dejvické divadlo Praha, Divadlo bratří Formanů Praha, Divadlo Continuo Malovice, Městské divadlo Zlín, Olsztyński Teatr Lalek, Białostocki teatr Lalek, Budapest Bábszínház, Mesebolt Bábszínház Szombathely, zírání Színház Hottie, Vaskakas Bábszínház Győr, Bóbita Bábszínház Pécs, čirok Bábszínház Kecskemét, Kövér Béla Bábszínház Szeged a další. Výrazné místo v jeho tvorbě představují projekty pouličního divadla. Ve svých pracích spojuje moderní technologie s postupy tradičních lidových obřadů a slavností. Pracuje s poetikou lidovosti, ale reflektuje i současné urbanistické projevy.¨

Ukázku tvorby a více info najdete zde:

V případě otázek se obraťte na Ditu Votavovou (775 889 940, dita.votavova@roztoc.cz) či Dominiku Prokopovou (739 315 652, prokopova.dominika@seznam.cz).

Obrázky

Předchozí Spustit Zastavit Následující


Szillárd Boráros

|< < Strana 1 ze 4 > >|Poslat článek Nahoru