Sdružení Roztoč » Nabídka akcí » Přehled akcí 2018 » Sobotní Jin & Jang Jóga **19. května 2018**

Sobotní Jin & Jang Jóga 19. května 2018

Jóga

Přijďte se protáhnout a zrelaxovat na celý víkend! Jarní sobotní jógové cvičení zaměříme na propojení protahujících a posilujících pozic s meditačními polohami.


Na začátku lekcí průpravnými cviky a aktivně prováděnými asánami rozproudíme naše tělo i mysl, dech i krevní oběh a a povzbudíme naší sílu a energii, kterou následně zklidníme v jinové sestavě. Delší výdrže (2–5 min) v jin józe intenzivně působí na pojivové tkáně, prohlubují jednotlivé pozice a zároveň nám umožňují krátké meditace. Sestavy budou vycházet z přístupu tradiční hatha jogy, jin jogy inspirované pojetím toku energie čchi tělesnými meridiány z tradiční čínské medicíny či prací s myofasciálními liniemi z fasciální jógy. Zapojíme také pranajámová dechová cvičení, meditační prvky či vonné oleje vhodné pro jarní období. Sestavy budou nabízet varianty jak pro začínající, tak zkušenější účastníky bez ohledu na věk.

  • Kdy: v sobotu 19. května v 10.00–11.15
  • Kde: ateliér Jungmannova
  • Cena: 190 Kč za setkání, platba na místě
  • S sebou: vezměte si, prosím, vlastní podložku, deku a pevnější polštářek, které nám pomohou zejména v delších výdržích
  • Lektorka: Daniela Pařízková (viz níže)
  • PŘIHLÁŠENÍ NA E-MAIL ROZTOC@ROZTOC.CZ DO 18. KVĚTNA 2018.

O této lekci

Květen z hlediska tradiční čínské medicíny patří dráze srdce vybíhající v několika liniích ze srdce po celé horní polovině našeho těla. Jangová I jinová sestava nám pomohou otevřít hrudník a ramena, v jemných záklonech i rotacích se budeme věnovat i oblasti břicha, protažení rukou či krku.

Daniela Pařízková

Vlastní praxi jógy se s přestávkami věnuji 14 let a postupně jsem vyzkoušela různé styly a přístupy. V současné době mě nejvíce oslovuje jin joga a jógová terapie, které ale ráda střídám nebo přímo v sestavách kombinuji s aktivním protažením a dynamickým cvičením ásán či detailním vystavěním pozic inspirovaným iyengar jógou. Nejvíce mě ovlivnily mé učitelky jin jógy Angela Jervis-Read (u které se jsem absolvovala učitelský kurz certifikovaný Yoga Alliance), a Šárka Soudková, s níž cvičím již řadu let. Pod vedením Veroniky Carmanové a Jany Kopecké aktuálně končím lektorský kurz ve škole Karma Yoga.

Obrázek via pixabay.com.


Poslat článek Nahoru