Sdružení Roztoč » Nabídka akcí » Akce 2019 » Workskop WORBLA s Andrewem Kimem

Workshop výroby masek z materiálu WORBLA 11.–12. února 2019

Andrew a Kathy Kim přijedou i letos podpořit a obohatit Roztocký masopust a chystají pro nás dílnu výroby masek z materiálu worbla. (English follows)


Skvělí výtvarníci a divadelníci z Anglie vedli vloni desetidenní masopustní mezinárodní dílnu na výrobu obřích světelných loutek. Letos vám nabízí dílnu, kde se naučíte vyrábět masky se svítícími rohy z materiálu Worbla. Tento netoxický, teplem lehce tvarovatelný materiál je lehký a nepromokavý, proto se výborně hodí na výrobu kostýmů, masek a loutek. Účastníci workshopu se mohou se svými vyrobenými maskami přidat v masopustním průvodu k divadelní performanci Ghost Caribou, se kterými Andrew a Kathy přijedou.

Thingumajig Theatre artists Kathy and Andrew Kim from England, who led the lantern chicken puppet and mask workshop last year, return to teach participants to make their own mask with illuminated antlers using a material called Worbla. This non-toxic, easy-to-use heat-formed plastic is a light, waterproof material which makers will find very useful for costumes, puppets and masks. Participants have the option to join the Ghost Caribou ensemble with their new masks for the Carnival!

  • Kdy: 11. a 12. února 2019
  • Čas: 18.00–21.00 – dvoudenní dílna, celkem 6 hod
  • Kde: výtvarný ateliér Sdružení Roztoč, Puchmajerova 1555, Roztoky, 25263
  • Pro koho: zájemci nemusí mít žádné zkušenosti, výtvarné cítění a angličtina výhodou
  • Počet účastníků: 10
  • Cena: 1600,– členové Sdružení Roztoč, 1900,– nečlenové
  • PŘIHLÁŠENÍ

Andrew a Kathy Kim

Tvoří společně Divadlo Thingumajig – vizuální divadelní společnost se sídlem ve West Yorkshire v Anglii, která se specializuje na tvorbu a realizaci inovativních loutkových her a interaktivních obřích loutek. Jejich loutky vystupují v celé Británii, Irsku, Dánsku, Itálii, Francii, Lucembursku, Německu, Maďarsku, USA, Koreji, Číně a Spojených arabských emirátech.

Andrew Kim, loutkář, herec a režisér, se narodil v Koreji, vyrůstal v USA. Více jak 20 let tvořil a hrál loutková přestavení, realizoval přehlídky a slavnosti po celém světě (In the Heart of the Beast Theatre, Bread & Puppet Theater, San Francisco Mime Troupe, Horse and Bamboo and Theatret Thalias Tjenere – Denmark). Andrew působil jako umělecký ředitel Islewilde Community Arts Celebration (Vashon, WA), Fremont Summer Solstice Pageant (Seattle), Dream Parade (Shijr City, Tchaj-wan), výkonný ředitel pro Liverpool Halloween Carnival a několik místních vystoupení LUXe (Irsko). Je zakladatelem a uměleckým vedoucím Handmade Parade v Hebden Bridge.

Ukázku tvorby a více info najdete v galerii níže či zde:

Obrázky

Předchozí Spustit Zastavit Následující


Worbla – svíticí rohatá maskaPoslat článek Nahoru