Sdružení Roztoč » Nabídka akcí » Akce 2019 » Páteční jóga

Páteční jóga pro otevření kyčlí a třísel 15. března 2019

Na fyzické úrovni se nejvíce zaměříme na jednotlivé aspekty pohybu v našich kyčlích a na otevření třísel, na mentální a energetické na navození pocitu rovnováhy.


Páteční jógu zaměříme na harmonizaci energetických drah jater a žlučníku, které jsou podle tradiční čínské medicíny v období nadcházejícího jara klíčové. Játra nazývaná “generálem armády” mají na starost koordinaci a řízení zdravého pohybu energie v celém těle i mysli, a tím zodpovídají za vytváření celkového pocitu pohody a vyváženost našeho těla i emocí.

Meridián jater vede od palce na chodidle přes střed těla až k očím, dráha žlučníku zase po obou stranách těla, proto si v dynamické i klidové sekvenci protáhneme a uvolníme celé tělo. Na fyzické úrovni se nejvíce zaměříme na jednotlivé aspekty pohybu v našich kyčlích a na otevření třísel, na mentální a energetické na navození pocitu rovnováhy.

Páteční lekce v Ateliéru Jungmannova (18:15–19:30) je možné navštěvovat i jednotlivě. Místo na lekci je nutné rezervovat přímo u lektorky na daniela.parizkova@gmail.com. Na hodinu si, prosím, přineste vlastní podložku a deku, k dispozici jsou na místě jógové bločky.

  • Kdy: 18.15–19.30, 15. března 2019

Poslat článek Nahoru