Sdružení Roztoč » Nabídka akcí » Akce 2019 » Tvorba kožených boso sandálů

Tvorba kožených boso sandálů 4. dubna 2020

ASI NEBUDE. VŠAK VÍTE. Jednodenní workshop, na kterém si vyzkoušíte voňavou práci s kůží a vyrobíte si barefootové sandály, které nikde v obchodě nenajdete.


Z důvodu současné epidemiologické situace v současné chvíli není jasné, zda tento termín dílny proběhne.

Strávíme plný tvůrčí den, ze kterého si každý domů odnese funkční sandály z pravé hovězí kůže v barvách dle svého gusta. Začneme tvorbou střihu, každý na svou jedinečnou nohu. Budeme stříhat a barvit kůži, lepit plotny, brousit, měřit pásky. Čeká nás plno práce s báječným výsledkem. Každý pár sandálů, který vyrobíme, bude originál a bude Vás těšit po dalších několik letních sezón. Využijeme nejlepší vlastnosti pravé hovězí kůže a při pečlivé práci si vyrobíme kvalitní sandál, který vydrží kde co.

Budu mít pro Vás přichystaný potřebný materiál, barvy i nářadí. Dobré však si s sebou přinést pár papírů, tužku, pravítko, noviny, kladívko a kvalitní vysouvací řezák – urychlíme si tím práci. Workshop je časově náročnější, začneme v 9 hodin a je dobré počítat s koncem kolem 19 hodiny. Bude nám zavadat lepidlo a usychat barvy, a to nějakou dobu trvá.

Vítáni jsou všichni dospělí a zruční náctiletí, nejlépe s tvořícím dospělákem.

Celým dnem Vás provede Maruška Hartmanová. Ráda pracuji s různými materiály, věnuji se grafickému designu (#hartuskadesign #maruskahartuska) a šití autorských sukének (#okolozeny). Výroba sandálů mě nadchla svou jednoduchostí a dostupností pro všechny, kteří mají zájem mít vlastnoručně vyrobené botky a nepotřebují k tomu vzdělání ševce. Můžete mě potkat na pravidelných roztockých designových trzích DesignLock, v lese s robátkem nebo nepotkat doma zašitou u stroje.

  • Kdy: 4. dubna, 17. května a 6. června 2020 (otevřou se termíny, které se naplní) – vždy 9.00 až 19.00
  • Pro koho: dospělí a náctiletí (nejlépe v doprovodu dospělého), skupinka 5 až 8 lidí
  • Kde: Výtvarný ateliér Roztoče Puchmajerova 1555, Roztoky
  • Cena: 1.600 členové Roztoče / 1.700 ostatní
  • Kontakt: s případnými otázkami se obracejte na 603 195 039, m.hartuska@gmail.com
  • PŘIHLÁŠENÍ

Placení workshopu bankovním převodem předem. V případě, že se nebudete moct zúčastnit, můžete své místo někomu předat, jinak platba propadá, protože materiál je nákladný.


Poslat článek Nahoru