Sdružení Roztoč » Naše činnost » Kroužky a kurzy » Naše kroužky a kurzy » Všechny kroužky » Jóga pro těhotné a ženy po porodu

Jóga pro těhotné a ženy po porodu

Gravidjóga je jemné cvičení pro tělo a mysl v období těhotenství. Pomáhá nastávající mamince vědomě prožívat období těhotenství a vede k sebepoznání a k napojení na sebe a na své miminko.


Jóga pro těhotné

Techniky jsou převzaté z klasické jógy, jsou bezpečné, snadné a přitom účinné. Ženě poskytují pomoc a podporu nejen během celého těhotenství, ale také při porodu a v období šestinedělí. Praktikování jógy v těhotenství omezuje těhotenské obtíže, jako je celková únava, bolesti zad, otoky apod.

Lekce obsahují dechové techniky, jógové pozice a závěrečnou relaxaci. Jemné dechové techniky pomáhají ženě zpřítomnit se, stabilizují psychiku a vedou k přílivu energie. Provádění jógových pozic posiluje tělo nastávající maminky a zmírňuje napětí v těle, uvolňuje dolní část zad, boky, hrudník, šíji i ramena. Závěrečná relaxace přináší vnitřní pohodu a harmonii, kterou může nastávající maminka zažívat i v každodenním životě.

Lekce jsou přizpůsobené aktuálním možnostem každé ženy a jsou tak vhodné v průběhu celého těhotenství i pro ženy, které s jógou nemají dosavadní zkušenost.

Na lekci si prosím vezměte pohodlné oblečení, cvičební podložku, deku a pití. Na lekci netřeba hledat hlídání, jsou vítány i těhotné maminky s dětmi.

Jóga pro ženy po porodu s nelezoucími miminky

Jóga po porodu je šetrné cvičení, které umožňuje ženě zotavit se a obnovit síly. Cvičení jógy po porodu pomáhá posilovat svaly v oblasti hrudníku, beder, pánevního dna, a také pomáhá zlepšit rozestup přímých břišních svalů (tzv. diastáza). Cvičení, dýchání a relaxace představuje podporu pro fyzickou i emocionální stránku ženy. Díky józe po porodu se novopečená maminka stane vnímavější ke svým potřebám i potřebám svého miminka a dokáže tak lépe zvládat své každodenní úkoly v péči o děťátko, o sebe i rodinu. Získané techniky mohou maminky využít i doma, stačí pár minut denně, které mamince přinesou klidnější mysl a zdravější tělo.

Lekce obsahuje procvičení těla vhodné po porodu, cvičení s děťátkem formou říkanek, povídání a závěrečnou relaxaci. Lekce dává prostor vytvořit bezpečné prostředí pro společné naladění se na cvičení i sdílení mateřských témat. Lekce jógy pro maminky po porodu jsou určené pro maminky po šestinedělí a miminka, která ještě nezačala lézt.

Na lekci si prosím vezměte pohodlné oblečení, deku a pití. Během lekce můžete miminko nakojit, přebalit či pohoupat v nosícím šátku nebo na míči.

Vedení kroužku


Poslat článek Nahoru