Sdružení Roztoč » Naše činnost » Kroužky a kurzy » Naše kroužky a kurzy » Všechny kroužky » Listář aneb dívat se a tvořit

Listář aneb dívat se a tvořit

Výtvarný kurz pro děti od 10 let a dospělé


Listář je místo, ve kterém je prostor pro vlastní pozorování, kresby, záznamy, otázky… Listář je parťák na cesty a výlety. Listář může být prostor, který může tvořit společně celá rodina. Postupně se stává nezapomenutelnou vzpomínkou, mapou a svědkem vašich zážitků. Ale především je možností vyjádřit se svobodně a bez hodnocení.

Pojďme se dívat na svět kolem nás s otevřenýma očima, s údivem a zvědavostí objevitelů a průzkumníků. Co vše se dá objevit ve známém prostředí, jaké souvislosti pochopit a jak svoji zkušenost proměnit v barvu, kresbu, poezii nebo třeba komiks?

Budeme mít zázemí ve vyhřátém ateliéru, ale pokud počasí dovolí, vypravíme se ven. Naučíte se svoje pozorování z přírody tvořivě proměnit do stránek listáře. Ten vás může provázet na všech cestách a stane se pestrou mapou zážitků, ale i vlastních myšlenek a nápadů.

Budeme používat techniky nenáročné na pomůcky, jako je kresba, jednoduchý akvarel, frotáž, ale také vyzkoušíme barvy, které nabízí sama příroda. V ateliéru budeme experimentovat s dalšími možnostmi, které vás budou dále inspirovat k vlastnímu tvoření.

Nepotřebujete žádné výtvarné ani jiné nadání a speciální dovednosti. Důležitá je zvídavost, chuť tvořit a zkoušet nové a ochota trávit čas venku.

Vedení kurzu


Poslat článek Nahoru