Koťata

Tvořivý dopolední kroužek pro děti od 2 do 3 let


„Koťata“ mohou v přátelském kolektivu rozvíjet svou přirozenou schopnost uměleckého vyjadřování a naplnit svou potřebu být v pohybu. Rodiče s námi mohou zpočátku trávit část dopoledne, podle potřeb dětí. Dopoledne vyplníme různorodými tvořivými aktivitami. Přivítáme se, procvičíme tělo pohybovými hrami spojenými s říkadly a hudbou, zazpíváme si s kytarou a klavírem, zahrajeme si na Orffovy hudební nástroje. Podle počasí budeme trávit čas uvnitř v ateliéru nebo venku na dvorečku také výtvarným tvořením a volnou hrou. Naše aktivity jsou vždy motivovány pohádkami, básněmi, děním v přírodě kolem nás, lidovými zvyky. Součástí programu je přestávka na svačinu, kterou si každé dítě přinese vlastní z domova.

Dejte dětem do batůžku pohodlné oblečení pro pohyb uvnitř, svačinu a pití. Přibalte náhradní plenku nebo oblečení, pokud dítě potřebuje. Dlouhé vlasy upravte. Uvnitř tančíme a cvičíme naboso nebo v ponožkách. Děti většinou předáváte ve venkovním oblečení (při suchém počasí budeme nejprve venku. Na začátku roku přineste dítěti staré delší tričko na malování, kterému nevadí, že se umaže od barev.

Vedení kroužku

  • Kroužek vedou společně lektorky Mgr.art. Markéta Pucová a Klára Břicháčková
    • Markéta vystudovala taneční umění a učitelství pro mateřské školy. Je maminkou dvou dětí. Věnuje se zejména tvořivé taneční výchově (pracuje v kroužcích s dětmi od 1 roku), zajímá se o projektové učení, alternativní pedagogiku a je jí vlastní respektující přístup k dětem. Ráda zpívá, maluje a improvizuje.
    • Klára vystudovala katedru animované tvorby na FAMU, má dvě děti. Při studiu vedla skautský oddíl a kroužek nová média na ZuŠ ve Vraném nad Vltavou. Ráda s dětmi animuje a jinak tvoří. Dětská fantazie jí nepřestává fascinovat. Ráda vypráví příběhy a pohádky, které pak ilustruje.
  • Tabulka kroužků a kurzů – kurzovné, zahájení a další informace
  • Rozvrh hodin

Poslat článek Nahoru