Sdružení Roztoč » Naše činnost » Kroužky a kurzy » Úspěchy a ocenění » Local Vocal na Evropském festivalu duchovní hudby

Local Vocal na Evropském festivalu duchovní hudby

Ve dnech 30. a 31. května se Local Vocal zúčastní Evropského festivalu duchovní hudby Šumava-Bayerischer Wald a to dvěma koncerty v Lohbergu a v Haibuehlu.


Dne 25.5. 2015 se v 19 hodin bude konat v kostele Sv. Klimenta na Levém Hradci koncert české a italské duchovní hudby přelomu 16. a 17. století, který ponese název inspirovaný skladbou z Benešovského kancionálu Navštěv nás Duše Svatý. Program jsme vybírali s ohledem na svatodušní svátky, které připadají právě na den konání koncertu. Zazní i česká kancionálová tvorba šestnáctého století, která je typická pro české země renesance a baroka. Local Vocal hudbu interpretuje se snahou o pochopení tehdejší provozovací praxe, se správným uchopením fráze a deklamace, ale především s láskou a radostí.

Ve dnech 30. a 31. května se Local Vocal zúčastní Evropského festivalu duchovní hudby Šumava-Bayerischer Wald a to dvěma koncerty v Lohbergu a v Haibuehlu. Festival usiluje o obnovení kulturních a hudebních tradic Šumavy a Bavorského lea. V rámci festivalu Local Vocal představí hudbu pozdní renesance a baroka a to jak českých, tak rakouských a německých autorů. . Chceme aby skladby námi interpretované nebyly jen muzejní relikvií. Jejich skutečné místo je právě v liturgii a je dobře, že dnes můžou sloužit stejným způsobem jako v době svého vzniku. Proto jsme rádi, že v rámci festivalu budeme mít možnost kromě koncertního provedení doprovodit i bohoslužby.


Poslat článek Nahoru