Sdružení Roztoč » Novinky » Červnové přihlašování do kroužků a kurzů na příští rok

Červnové přihlašování do kroužků a kurzů na příští rok

Pokud nově pokukujete po roztočích kroužcích, neprohloupíte, když se přihlásíte už v červnu.


Do kroužku, do kterého už chodíte a chcete pokračovat, se přihlašovat nemusíte, stačí to říct lektorům. Oni se vás zeptají.

Přihlašování probíhá elektronicky přes online formulář zde.

Je nám jasné, že mnozí z vás ještě nevědí, jak to s vaším rozvrhem a časovými a lidskými silami příští rok bude. Nebojte, pokud máte zájem, prostě se přihlašte. Nějakým změnám a přesunům se zcela jistě nevyhneme ani my (byť se je budeme pochopitelně snažit minimalizovat).

Přehled vypisovaných kroužků, kurzů a dílen včetně zatím známých časů právě dáváme dohromady. Samozřejmě je možné dohlašovat se do stávajících kroužků, bude i několik nových skupin.

Studio Anima Roztoč aneb Animační obor

Dramatický obor

Výtvarný obor

Hudební obor průhledný

Taneční obor

Ostatní

Jóga

Změny v kroužcích a kurzech

ANIMACE PRO NEJMENŠÍ

  • Rádi bychom nově otevřeli jednu skupinku určenou přímo pro nejmladší animátory, tj. 6–7 let. Povede ji Magdaléna Kvasničková v pondělí v 13.30–15.00.

Nová skupinka dramaťáku pro děti od 6 do 7 let (Adam a Dora Krátcí)

  • Dramaťák v našem pojetí prohlubuje skupinové vnímání a spolupráci, vnímání vlastního těla a prostoru. Děti se už v mladším školním věku učí pracovat s hlasem a veřejným projevem, vnímavostí vůči druhým.
  • Nejprve se budeme věnovat především skupině jako takové, společně si budeme hrát a improvizovat. Naší snahou je vytvořit prostředí důvěry, ve kterém se nikdo nemusí bát zkoušet nové věci – což je pro divadlo (a nejspíš i pro život) zásadní. Poté se vydáme na cestu přípravy krátkého představení. Je pro nás především důležitý tvůrčí proces, průzkumy v rámci skupiny i osobitý růst jednotlivých dětí.

HUDEBNÍ OBOR

Sbor Rezekvítek pro děti 3–7 let (Jana Vöröšová)

  • Zpívám, tedy jsem. Čirá radost z hudby a zpěvu. Repertoár lidových i umělých písní opírající se jednotlivé svátky v průběhu roku. Nenásilnou formou jsou děti seznamovány s hlasovou hygienou, pomocí rytmických a intonačních her rozvíjejí svou vrozenou muzikálnost. Hodiny se nesou v hravém duchu s častým střídáním aktivit, hudebních, pohybových i výtvarných.

Laboratoč zvukových choreografií pro děti 8–14 (Jana Vöröšová a Veronika)

  • Já křičím a zpívám, já běhám a tančím, já šeptám a mluvím, to nejsem já, ale mé tělo samo… já se točím a větrný vír probouzí všechno kolem mne… Hudba a pohyb jako jeden celek. Fyzické divadlo, improvizační hry, fantazie, imaginace, dynamika. Přirozený pohyb a vědomá práce s tělem, probouzení muzikálnosti vlastní každé bytosti. Součástí hodin je taneční trénink, zlepšování fyzické kondice, hlasová výchova, intonační a rytmická cvičení, hledání nových zvuků, přemýšlení v souvislostech, formy, struktura, motiv… Dvě lektorky, dva pohledy. Vytváření zvukových choreografií účastníkům přímo na tělo.

VÝTVARNÝ OBOR s lektorkami Dorotkou Krátkou, Alenou Trávníčkovou a Martinou Štochlovou poběží ve stavu nezměněném dále.

  • Pro starší děti, mládež a dospělé otevřeme kurz Akvarelu vedený Kamilou Havlíkovou

TANEČNÍ A TANEČNĚ-HUDEBNÍ KROUŽKY

  • Pro děti od 3 let poběží opět dopolední kroužek Koťata, pod vedením Markéty Pucové a Jarmily Jonáš.
  • Pro děti od 7 let je otevřen folklórní kroužek Roztoč Kolečko, spojující tanec a hudbu s tradicemi a folklórem jako takovým. Povede jej hudebnice, výtvarnice a folkloristka Anežka Konečná. Pro menší děti má přípravku s názvem Kolíček.

JÓGA

  • Novinkou je jóga pro těhotné a ženy po porodu pod vedením Jarmily Jonáš. Jóga pro těhotné je jemné cvičení pro tělo a mysl v období těhotenství. Pomáhá nastávající mamince vědomě prožívat období těhotenství a vede k sebepoznání a k napojení na sebe a na své miminko. Techniky jsou převzaté z klasické jógy, jsou bezpečné, snadné a přitom účinné. Ženě poskytují pomoc a podporu nejen během celého těhotenství, ale také při porodu a v období šestinedělí. Praktikování jógy v těhotenství omezuje těhotenské obtíže, jako je celková únava, bolesti zad, otoky apod.

Poslat článek Nahoru