Sdružení Roztoč » Novinky » Sklizeň toho, co jsme letos roztočili

Sklizeň toho, co jsme letos roztočili

Květen a červen jsou pro Roztoč měsíci sklizně. Pomalu uzavíráme školní rok a společně si děláme radost vším tím, co během něj vzniklo. Ve zhruba třiceti kroužcích toho totiž vzniká daleko více, než by se podařilo sklidit na Zahradní slavnosti, na které se všichni potkáváme.


Mezi „našimi“ dětmi i dospělými toho vzniká hodně cenného – jsou to malé drahokamy tvorby a nápadů, interpretace oblíbených skladeb, vyjádření vlastního světa těch malých i velkých. Tyto věci jsou pro nás ohromně hodnotné – nejen jako výsledek nějaké práce, ale hlavně jako základní princip tvoření a sebevyjádření. A snažíme se jim dávat takový prostor, který je povzbudí a pomůže jim rozkvést.

Proto u nás nenajdete povinné přehlídky nebo přehrávky. Věříme, že každý z nás tvoří spíše ze svého tvůrčího přetlaku a je potřeba mu dát prostor a otevřít dveře, ne ho trénovat na snášení stresu (to zpravidla zajišťuje běžný život až až). Proto pěstujeme široké spektrum příležitostí, kde něco uvidíte nebo uslyšíte tak, aby to byl krásný a nezapomenutelný zážitek pro všechny zúčastněné. Některé koncerty jsou více soukromé a intimní, v jiných propojujeme více oborů a rádi mezi děti zveme zkušené interprety, kteří je podpoří. Výstavy a filmový večer jsou takovou oslavou společné tvorby. A výběr ze všeho, co se urodilo, dostane pak ještě prostor na Zahradní slavnosti na Levém Hradci 18. června.

A kolik toho všeho je?

  • Jarní koncert, naše tradiční setkání dětí hudebních oborů, proběhne 20. května v Historickém sále Středočeského muzea. Kromě něj ale muzikanty potkáte na dalších akcích, vernisážích i na filmovém galavečeru.
  • Královničkami oslaví červen folklórní soubory Roztoč Kolečko a Kolíček a sbor Rezekvítek, na obchůzce s vinšováním v rámci tohoto starodávného zvyku je potkáte 3. června odpoledne.
  • Svět pod mikroskopem uvidíte na společné výstavě všech výtvarných kroužků na půdě roztockého zámku s vernisáží 2. června.
  • Filmový večer animovaných filmů, které vznikly v dětském animačním studiu Anima Roztoč, proběhne už tradičně v pražském kině Ponrepo, a to 13.6. vybrané filmy budou k vidění na předávání filmových Roztočů na Zahradní slavnosti.
  • Divadelní představení dramatických kroužků se uskuteční během června v komorních prostorách Sdružení Roztoč, pro širokou veřejnost je ale zopakujeme na Zahradní slavnosti 18.6. A tam uvidíte i mnohé další.

Poslat článek Nahoru