V ateliéru se snažíme provázet děti na jejich vlastní cestě k estetickému cítění, hodnocení i k porozumění druhým. Seznamujeme je se základními technikami plošné a prostorové tvorby (kresba, malba, grafika, keramika) i s dějinami výtvarného umění. Často se využívají rozmanité materiály a tvoření se tak stává pro děti přirozenou hrou.

Výsledky práce kroužku

  • Ateliér JoE spolupracuje od roku 2000 se Středočeským muzeem v Roztokách (výstavy Roztoky srdcem dětí, Zdenka Braunerová očima dětí, Masopust, Vily v Roztokách, Roztoky a muzeum dětskýma očima, Čas trpaslíků, kniha Roztoky a muzeum dětskýma očima, výstava kreseb a keramické plastiky Zdenka mezi námi, Svět Roztoky, portréty obyvatel Roztok a okolí z výtvarných ateliérů sdružení Roztoč).
  • V letech 2003–2005 jsme vydražili naše dílka za účelem nákupu keramické pece Nabertherm.
  • Ateliér JoE posílá pravidelně výtvarné práce do zahraničních i domácích soutěží a obdržel již řadu významných ocenění (Greenweek, Brusel, Belgie; Komenský a my, Brandýs nad Orlicí; Město Roztoky, kde žiju s mámou a tátou, Roztoky, Mezinárodní bienále dětské tvorby, Japonsko, Bienále fantazie, Slovensko, Mezinárodní výtvarná soutěž, Bělorusko, Mezinárodní dětská soutěž a výstava, Lidice).
  • V roce 2006 získal Jiří Kaftan nejvyšší cenu na japonském světovém bienále dětské výtvarné tvorby v Yokohamě.
  • Ateliér JoE se podílí na projektech sdružení Roztoč: Afrika (2004), Japonsko (2005), Buďte tu doma (2007–08), Svět Roztoky, portréty obyvatel Roztok a okolí z výtvarných ateliérů sdružení Roztoč (2009).
  • Již jedenáctým rokem vystavujeme v rámci každoroční Zahradní slavnosti v ateliéru Roztoč (výstavy Pátá, Víly a vodníci, Vula jonga, Japonsko, V trávě, Všechno nejlepší, Květy…).

Vedení kroužku

Lektor: Mgr. BcA. Lada Krupková Křesadlová
Ateliér: Roztoky

Rozvrh

Út 13:00–16:30
Út 17:00–19:00

Prohlédněte si také letošní rozvrh kroužků a kurzů.