Chci se zapojit jako dobrovolník

Sháníme materiál (100% bavlna, tkalouny, gumy) a lidi, kteří by byli ochotní u sebe šít nebo s něčím dalším pomoci. Můžete se zapojit? Nevolejte ani nepište mail, ale přihlaste se přes tento formulář – ozveme se vám, až na to budeme mít chvilku. Pokud máte materiál a sami můžete hned šít, návod najdete zde – máte-li ambice šít pro více než svou rodinu, přihlaste se nám prosím určitě přes formulář.

Potřebuji roušku

Vyplňte prosím poptávkový formulář Snažíme se balancovat prioritu tak, abychom nejprve odbavovali ohroženější skupiny (zdravotníci, sociální pracovníci, senioři a podobně) a současně aby nikdo nečekal moc dlouho. S rouškami po výrobě a dezinfekcí přežehlením pracujeme v ochranných prostředcích, přesto doporučujeme je po převzetí doma přejet žehličkou pro dezinfekci.

Kontakt

Pokud můžete využít kontaktní formuláře výše, udělejte to, prosím. V jiných případech pište na roztocke.rousky@gmail.com. Pokud nemáte možnost vyplnit formulář ani napsat mail, volejte 731248321 – Jitka Pašková.

Nakolik je rouška účinná?

Abyste byli před koronavirem COVID-19 opravdu chráněni, potřebovali byste kvalitní respirátor. Ty jsou prakticky nesehnatelné. Rouška částečně pomůže – jednak do nějaké míry snižuje riziko vaší infekce, jednak výrazně snižuje riziko přenosu viru od vás na někoho jiného, což je v situaci, kdy můžete být přenašečem nebo nakaženým a nevědět o tom, velmi důležité. Účinnost jde zvýšit filtrační vložkou – většina námi šitých roušek má kapsu, do které můžete dát kuchyňský ubrousek, dámskou vložku nebo třeba sáček z vysavače a tím výrazně zvýšit filtrační schopnost roušky. I tak bude vždy jen doplňkem dalších hygienických opatření, ve kterých rozhodně nepolevujte.

Více informací nalezete v tomto videu – https://www.youtube.com/watch?… a v jeho popisu jsou odkazy na konkrétní vědecké studie a další zdroje.

Za organizační tým Zuzana Šrůmová, Dagmar Rejsa, Ivana Kudry, Petra Kesnerová, Jitka Pašková a další