Vendula Bělochová

Od dětství se ráda věnovala výtvarným činnostem, na ZUŠ měla skvělou pedagožku, která jí svým skvělým přístupem nejen k učení, ale i k životu, velmi ovlivnila. Vendula studovala na Palackého univerzitě v Olomouci výtvarnou výchovu společně s japonskou filologií. Nějakou dobu žila ve Španělsku a Japonsku. Na cestách si uvědomila, že studií ještě nebylo dost, a rozhodla se jít na DAMU na scénografii alternativního a loutkového divadla, kde je nyní na magisterském studiu. Výtvarná a divadelní tvorba ji baví a naplňuje. Věnuje se převážně autorským projektům.

Mimo svou vlastní tvorbu se však také věnuje pedagogice. Učitelství chápe jako poslání a setkávání s dětmi a jejich nekonečnou fantazií. Ráda děti učí nové techniky, snaží se rozvíjet jejich myšlení v souvislostech prací na dlouhodobějších projektech v určitém tématu a na oplátku se nechává překvapovat jejich originalitou a autentičností. Ve všech tvůrčích aktivitách je pro ni důležité odbourávání zaběhlých mechanismů a bloků a dávání průchodu vlastní kreativitě a nápaditosti.

Učila výtvarné kurzy pro děti v několika volnočasových centrech i soukromé základní škole, byla pedagožkou v lesní mateřské škole. Roztoč je její velkou inspirací, občas se objeví na nějaké akci nebo ji roztočí děti mohou znát z letních táborů.

Kontakt