MgA. Dorota Krátká

Výtvarnice, scénografka, herečka a lektorka, organizátorka různých kulturních a komunitních projektů zejména v Roztokách, kde žije a pracuje.

Studovala autorské herectví na DAMU, ale také restaurátorství knih a knižní grafiku na Spšg a Vošg Hellichova. Pod sdružením Roztoč vede dramatické a výtvarné obory. Dlouhodobě se věnuje hraní divadla a výtvarné tvorbě. Zabývá se vztahem člověka a krajiny, uměním spolupráce, komunitním uměním, propojením výtvarných a divadelních světů. Je spoluautorem mnohých představení a performancí (Svátek světla, Loutkové představení pro děti Momo, loutkové představení King Kong, scénografické spolupráce pro představení Letec, Pomezí, Pozvání a jiné.)

Absolvovala řadu workshopů a stáží: srpnu 2017 Behemia Rosa – workshop s Milošem Šejnem a Frankem van de Venem, v listopadu 2017 stáž v umělecké skupině „Handmade parade“ v Hebden Bridge (Velká Británie), březen – červen studium pohybového divadla ve Španělsku (Esad Galicia), v září a říjnu 2014 stáž v loutkovém divadle Ziráno (Maďarsko), spolupráce s Adamem Krátkým a Miladou Boráros na představení MOMO. Ve volných chvílích ráda chodí po horách, cvičí bojová umění, hraje falešně na housle ale čistě zpívá, háčkuje a píše povídky.

Kontakt