Kamila Havlíková

Malířka, poutnice, cestovatelka, pozorovatelka života a přírody, lektorka. Studovala na Přírodovědné fakultě a Filozofické fakultě UK, později Akademii sociálních umění. Zajímá ji překračování oborů, hledání spojnic a nových cest. Malbu a kresbu studovala na kurzech AVU, VŠUP i jinde, účastnila se letních workshopů, kurzů japonské krajinomalby sumi-e a kaligrafie.

Má za sebou asi desítku autorských i společných výstav. Její oblíbenou výtvarnou technikou je akvarel pro svou čistotu a materiálovou nenáročnost. Akvarelové záznamy zachycuje na cestách a poutích, prosazuje autenticitu prožitku při malbě oproti běžné turistické fotografii. Kromě toho se zabývá olejomalbou, kresbou, malbou tuší a experimenty s různými materiály.

Vede kurzy akvarelu v Praze a v Roztokách.

Akvarel má pověst náročné malířské techniky, a to hlavně díky omezené možnosti mít výsledek zcela pod kontrolou. Ve svých kurzech a plenérech ráda využívám právě této živelnosti a spolupráce s náhodou. Pokud si dovolíte nelpět na představě přesného výsledku a naladíte se na dialog s vodou a náhodou, budete často překvapeni obrazy, kterých nelze dosáhnout žádnou jinou technikou.

Je třeba osvojit si několik základních pravidel a triků a pak už se jen ponořit do hravého a dobrodružného procesu tvorby.

Kontakt