Jin jóga (Út) a Jin Jang jóga (Pá)

Večerní jin joga nabídne jógovou praxi v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut), které napomáhají intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vedou k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Zároveň nám setrvání v pozicích umožní lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů. Sestavy budou inspirované pojetím toku energie (čchi) tělesnými meridiány z tradiční čínské medicíny či prací s myofasciálními liniemi z fasciální jógy. Zapojíme také pranajámová dechová cvičení, meditační prvky či vonné oleje vhodné pro dané roční období. Na podzim se budeme věnovat zejména působení a harmonizaci meridiánu sleziny, žaludku a plic, v zimě pak drahám tlustého střeva, močového měchýře a ledvin.

Cílem večerního cvičení bude vyvážit naše aktivní fungování během dne celkovým protažením a uvolněním těla a mysli, navodit lepší pocit ve vlastním těle a zklidnit mysl pro lepší spánek.

Sestavy budou nabízet varianty jak pro začínající, tak zkušenější účastníky bez ohledu na věk.

Jin & jang jóga – Pátky do 18:15 (příležitostné lekce)

Propojení protahujících a posilujících pozic s meditačními polohami pro dospělé.

Záměrem pátečního cvičení bude osvěžení a posílení těla a zbavení se napětí a stresu po uplynulém týdnu. Budeme se snažit cvičením, dechem i vědomou pozorností lépe se napojit sama/sám na sebe a navodit si pocit spokojenosti pro lepší odpočinek o nadcházejícím víkendu.

V průběhu lekce budeme kombinovat průpravné cviky, aktivně prováděné pozice i klidné delší držení jinových asán. Sestavy budou vycházet z přístupu tradiční hatha jogy, jin jogy či prací s myofasciálními liniemi z fasciální jógy. Zapojíme také pranajámová dechová cvičení, meditační prvky či vonné oleje vhodné pro dané roční období.

Sestavy budou nabízet varianty jak pro začínající, tak zkušenější účastníky bez ohledu na věk.

Vedení kroužku