MgA. Mgr. Alena Trávníčková

Vystudovala Design na UMPRUM v Praze a na Pedf UK VV pro ZUŠ. Během studia UMPRUM absolvovala stáž na Göteborg University ve Švédsku. Na SUPŠ v Praze studovala obor Užitá malba.

Vedle vlastní tvorby moc ráda tvoří s dětmi, léta vedla výtvarné dílny na Indiánském táboře v Jílovém u Prahy a podílela se na různých animačních dílnách, např. v Galerii Rudolfinum, Umprum muzeu aj.

Bydlí v Roztokách a od r. 2013 tu vede v rámci Roztoče výtvarný ateliér. Snaží se v dětech podporovat radost z tvoření a zároveň i individuálně posouvat výtvarné schopnosti každého dítěte. V současnosti působí na částečný úvazek i na ZUŠ Biskupská na Praze 1.

Věnuje se grafickému i prostorovému designu, spolupracuje často s architekty, v poslední době např. pro Národní galerii v Praze. Ráda pracuje s barvami, s přírodními materiály a s celkovou atmosférou prostoru. Za kolekci herních prvků pro děti byla nominována v r. 2009 na Czech Grand Design Award. Účastní se různých výstav, např. Designu do tmy, Designbloku v Praze, ekologického charitativního projektu pro designéry 3×R.

Kontakt