Anežka Konečná

Je členkou kapely hrající lidovou hudbu středovýchodní Evropy, což čítá také muziku židovskou, hraje v cimbálce a podílí se na vedení a aranžérské činnosti ve dvou pěveckých spolcích. Dále spolupracuje s muzikanty různého žánrového zařazení, především však jazzu; dříve se angažovala v oblasti artificiální hudby, hrála ve dvou orchestrech a v komorních tělesech. Nyní krom jiného spájí hudební zkušenosti do mezižánrových počinů, vede pěvecké dílny, organizuje hudební a taneční akce, komponuje vlastní hudbu inspirovanou folklorem a volností improvizace, vytváří hudební doprovody k divadelním představením.

Ve výtvarné sféře se především dříve věnovala ilustraci a malbě, měla několik menších výstav. Účastnila se jako lektorka několika výtvarných dílen, zaměřuje se na akční tvorbu a konceptuální a instalační tendence, které využívá v samostatné i skupinové činnosti mezioborového charakteru. Příležitostně působila jako scénografka a designérka kostýmů. Učí výtvarnou výchovu na gymnáziu.

Má úzký vztah k přírodě, tradici, krojové oděvní kultuře, zvířatům a sportům vycházejících z přirozené práce člověka, jakými je například rušní kosení.

Kontakt